Dugnad på Klubbhuset

Postet av Orienteringsklubben Moss den 8. Apr 2025

Etter vinteren er det på tide å gjøre klubbhuset vårt klart for sommeren.

Første onsdag etter påsken 23/4 drar vi i gang med sosial dugnad på NØG. Vi begynner klokka 17 og holder på frem til klokka 20 og prøver å gjøre så mye som mulig på listen til hyttekomiteen. Kom når det passer deg.

 Det skal også bli tid til å prate om alle de tingene vi skal glede oss til i sommer. Kanskje Elisabeth servere de gode bollene sine.

Meld dere på her så blir det lettere for oss å planlegge.




Årets treningsløpkabal er lagt ut

Postet av Orienteringsklubben Moss den 6. Apr 2025

Nå er vi i gang med treningsløp med tidtaking på torsdager igjen. Disse treningsløpene arrangeres på rundgang av klubbens medlemmer. Oppmøtested vil variere fra gang til gang.

Nytt for 2025 er at Kråkecupen har blitt flyttet til torsdager. Vi ønsker fortsatt å satse videre på Kråkecupen, da den har en vesentlig større deltagelse enn treningsløpene. Samkjøring av både treningsløp og Kråkecupen på torsdager reduserer belastningen på dugnadsmuskelen på ukedager i sesongen.

Vi tester også nytt tidtakersystem i O-total, dette systemet er integrert i Eventor og er meget enkelt å bruke.

VIKTIG at alle ser igjennom terminlisten for treningsløp her:

Terminliste treningsløp/Kråkecup 2025

Vi har fordelt treningsløpsoppgaver i tre roller: løypelegger, arrangør/tidtaker og postrydding. *Om arrangementet du er satt opp på ikke passer, kan du bytte med noen andre arrangører internt. Alle interne bytter må informeres om til Donatas Kontautas. 

Donatas Kontautas er treningsløpkoordinator i 2025. Han kan svare på det meste av spørsmål man måtte ha om treningsløp.

Kartfiler og spørsmål om kartprinting kan rettes til Erik R. Jakobsen.

Instruks for treningsløp finnes her:

Instruks for treningsløp


Onsdag 09.04 kl. 18:30 blir det en kjapp opplæring i tidtakersystemet O-total på Noreødegården.

Påmelding her: Opplæring O-total








Stor takk til alle funksjonærer på Lørdagskjappen 2025. 

Postet av Orienteringsklubben Moss den 6. Apr 2025

 Arbeid i forkant, planlegging og gjennomføring er så profesjonelt at en førstegangs løpsleder  på Lørdagskjappen bøyer seg i støvet. Det er en så god innsats fra absolutt alle. 

 

Det har vært rigget i stand, loset løpere til parkering, bakt, stekt vafler, grillet, kokt kaffe, registret endringer og løpere, delt ut premier, delt ut løperdrikke, det har blitt ordnet med småtroll, kontrollert brikker, passet barn, hengt opp merkebånd, sluset løpere gjennom start, transportert overtrekkstøy, laget løyper, registrert løpere i mål, speakere har holdt publikum orientert, det har vært stålkontroll i sekretariatet, og det har vært fraktet toaletter, ryddet søppel og ryddet ned en arena som så strøken ut ved avreise. I tillegg har det gjennom hele dagen bare vært smilende og positive funksjonærer å se. 
 
 Undertegnede har ikke mottatt en eneste klage, som vitner om hvor høyt nivå det er på OK Moss arrangement. 

 

Tusen takk til alle og enhver for en strålende innsats på årets Kjappen, alt etter alle kunstens regler!

 

Mvh,

Anita, løpsleder 2025

 

OK Moss takker Anita for en fantastisk jobb som løpsleder for Kjappen 2025. Takk til familen Rostveit Elmi for lånnet av Anita det siste året. 

I går fikk vi nok en gang se hva denne supre klubben klarer å få til når vi jobber sammen. Vi gjorde mange mennesker glade i går, det var så hyggelig å se alle de blide o-løperne på start og arena. Vi har all grunn til å være stolt av klubben vår.

Litt tall:

1313 påmeldte og det ble solgt 620 kakestykker, 224 kaffekopper og 202 vafler.


Mvh 

Morten Breimo

Leder, OK Moss










Velkommen til treningsløp på Vardåsen med uttaksløp til Tiomila/Jukola.

Postet av Orienteringsklubben Moss den 2. Apr 2025

Velkommen til treningsløp på Vardåsen med uttaksløp til Tiomila/Jukola.

Vi tester ut nytt tidtakingssystem på denne treningen. Fint hvis de som har en bruker i Eventor melder seg på der: Påmelding

Om man ikke har bruker i Eventor, så kan man melde seg på her: Påmelding


Tidspunkt: 17.30-18.30 (dagslys frem til 20.05)

Et bilde som inneholder kart, tekst, kunstKI-generert innhold kan være feil.Parkering: 

Parkeringsplass for Evje Golfpark 

 

Arena:

Følg hovedsti ca 900 m sørover, se kartutsnitt.

NB! Ikke bruk den lille parkeringsplassen til Vardåsen. Det er ikke lov å løpe/gå på golfbanen, bruk stien på vei til arena.

A-lang er uttaksløp til Tiomila/Jukola, og har karakter av mellomdistansepreg med spredning og kartsnu. Vær obs på hester som ferdes i området, og vis hensyn.

 

Løypetilbud:

A-lang. 4,6 km, 18 poster,

A-kort, 3,0 km, 12 poster

B-løype, 2,2 km, 10 poster

C-løype, 2,0 km, 7 poster

N-løype, 1,5 km, 8 poster

Terrenget består av en stor, delvis kupert, ås. Vekslende fra åpen lettløpt furuskog til mer kuperte og noen diffuse områder.  

 

Liveresultater: O-total

Livelox:

Livelox - Event: Treningsløp Vardåsen 03.04.2025