Tirsdagstrening med presisjonsorientering på menyen
Postet av Orienteringsklubben Moss den 3. Mai 2022
Det var veldig bra oppmøte på dagens trening! 51 personer med store og små.
Nybegynnerne fikk i dag bryne seg på sprintsløyfer og labyrintorientering i parken.
Mens de fleste fra 12 år og oppover fikk prøve seg på presisjonsorientering. Dette er første gang vi har hatt en hel trening dedikert til Pre-O.
Noen få hadde prøvd dette tidligere, men for majoriteten var dette en helt ny erfaring. Så etter en kjapp teoretisk innføring i Pre-O og en felles gjennomgang på de første postene, var vi klare til å prøve oss på egenhånd. Mange fikk fort erfare at det ikke var så enkelt som det så ut. Det ble mye grubling og diskusjon underveis. Man fant også ut at det var lurt å lese postbeskrivelsen grundig.
20 poster senere var man i mål og da var det dags å sammenlikne stemplingskortet med fasit.
Noen jublet, mens andre var mer skuffet over egen prestasjon. Pre-O økten var veldig gøy og lærerikt! Det passer godt for alle fra 12 år og oppover!
Det blir nye muligheter for å teste ut Pre-O 14.mai, da arrangerer OK MOSS Pre-O fra Larkollen Camping. Påmelding i Eventor.

Takk til Henning B. Carlsen og Øystein Olsen som hadde fikset en fin Pre-O løype i Nesparken på drøye kilometeren.
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Orienteringsklubben Moss

Velkommen til OK-Moss
16.09.2025

OK Moss, beste Østfoldlag i 15-stafetten
31.08.2025

Lønnet arbeid til OK Moss ungdom
29.08.2025

Høstsesongen er i gang!
11.08.2025

Oppsummering O-ringen 2025
02.08.2025

Mange gode resultater på Sørlandsgaloppen
08.07.2025