O-løp på Bergermoen onsdag 14. mai
Postet av Eidsvoll OL den 12. Mai 2025
Eidsvoll OL inviterer til 2. løp i Eidsvoll O-karusell, onsdag 14. mai. Denne gangen på Bergermoen, øst for Nordmokorset.
Som vanlig er det påmelding ved oppmøte og valgfri starttid mellom kl. 18:00 og 19:00. Det tilbys fire løyper, fra en nybegynnerløype på 2,0 km (se bilde) til en avansert løype på 4,9 km.
Løypelegger melder at terrenget hovedsakelig er flatt, med noen høydeformasjoner og en del groper. En god del stier og veier. Løypetraseene har generelt god løpbarhet. Noe ny hogst er korrigert inn. Eldre hogstflater og en del grønne områder er i dag fine å løpe i.
Løpet er gratis for medlemmer av Eidsvoll OL og alle 16 år og yngre, for andre koster det kroner 50,-
Se mer informasjon på https://eventor.orientering.no/Events/Show/21668.
Velkommen på o-løp!
Kretsløp i Akershus og Oslo 2025
Postet av Eidsvoll OL den 23. Apr 2025
O-sesongen i Akershus og Oslo starter for alvor neste uke med KM sprint tirsdag 29. april og Høydepunktet torsdag 1. mai. Ordinære påmeldingsfrister er allerede torsdag 24. april for begge løp.
Begge løpene har status som kretsløp og inngår i TRIMTEX-cupen, kretscupen for ungdom 13-16 år.
Vi oppfordrer til deltagelse på kretsløp. Påmelding til individuelle løp gjøres av hver enkelt på Eventor. Eidsvoll OL dekker startkontingentene for barn, ungdom og juniorer (t.o.m. 20 år).
Tabellen nedenfor viser kretsløp i Akershus og Oslo i 2025-sesongen.
Håper mange har lyst til å prøve seg i kretsløp denne sesongen.
Dato | Konkurranse (Eventor) | Distanse | Arrangør | TRIMTEX-cup |
---|---|---|---|---|
29. april | KM sprint | Sprint | IL Koll | Løp 1 |
1. mai | Høydepunktet | Lang | Østmarka OL | Løp 2 |
11. mai | NM sprint publikumsløp | Sprint | Nittedal IL | Løp 3 |
15. mai | KM sprintstafett | Sprintstafett | Asker Skiklubb | |
18. mai | KM mellomdistanse | Sprint | Bækkelagets SK | Løp 4 |
24. mai | Huldersprinten | Mellom | Fet OL | Løp 5 |
25. mai | Huldersprinten langdistanse | Lang | Fet OL | |
29. mI | KvistKvaset | Stafett | Ås IL | |
16. august | Ivar O-løpet | Mellom | Tyrving IL | Løp 6 |
17. august | Fossumløpet | Mellom | Fossum IF | Løp 7 |
23. august | KM langdistanse | Lang | Eidsvoll OL & Raumar Orientering | Løp 8 |
24. august | KM stafett | Stafett | Nydalens SK | |
30. august | 15-stafetten | Stafett | Oppsal Orientering | |
31. august | Knut Valstads Minneløp | Lang | Oppsal Orientering | Løp 9 |
6. september | Follo 2-dagers dag 1 | Mellom | Måren OK | Løp 10-1 |
7. september | Follo 2-dagers dag 2 med jaktstart | Lang | Nordre Follo Orientering | Løp 10-2 |
13. september | Hemingløpet | Mellom | Heming Orientering | Løp 11 FINALE |
Eidsvoll o-karusell starter onsdag 2. april
Postet av Eidsvoll OL den 2. Apr 2025
Eidsvoll o-karusell starter onsdag 2. april.
Det blir sprintløp på Vilberg kartet med oppmøte ved Vilberg barneskole kl. 18:00. Her er det mulig å løpe en kort løype på 1,3 km og en lang på hele 2,3 km. Vedlagt er et utsnitt av kartet. Tidtaking med EKT.
Mer info og påmelding på Eventor: https://eventor.orientering.no/Events/Show/21548
Det er selvsagt også mulig å melde seg på direkte ved start.
Vel møtt 😀
Kraftløpet arrangert for 46. gang
Postet av Eidsvoll OL den 27. Sep 2024
Lørdag 21. september arrangerte Eidsvoll OL den 46. utgaven av Kraftløpet med 51 startende..
Kraftløpet ble i år arrangert fra Jøndalsvangen I Eidsvoll Almenning,
Løypelegger Fredrik Larsen hadde lagt løyper på kartet Starrtjennet fra 2024, Engertoppen fra 1996 samt en liten flik på MapAnt,
Kraftløpets herreklasse ble vunnet av Ove Haugereid fra Vang OL mens dameklassen ble vunnet av Ane Malene Kolstad fra Gjø-Vard OL.
De tre beste herrene i Kraftløpet: 1. Ove Haugereid, Vang OL 2. Geir Ødegaard Fossum IF 3. Harald Opsahl, Eidsvoll OL
Damevinneren Ane Malene Kolstad, Gjø-Vard OL
Kraftløpet 21. september
Postet av Eidsvoll OL den 7. Sep 2024
Eidsvoll OL inviterer til den 46. utgaven av Kraftløpet, Eidsvoll OLs årlige kraftprøve! I år går løpet lørdag 21. september fra Jøndalsvangen i Eidsvoll almenning.
Løypelegger Fredrik Larsen har tradisjonen tro lagt tre løyper, selve Kraftløpet på 13,5 km, Kraftkorten på 8 km og Kraftsprinten på 5 km.
- Løypene går i et flott, villmarkspreget terreng med fin og uberørt naturskog, sier Fredrik, men det er også noen stier.
Deler av terrenget har middels kuppering, men det er også en del nokså flate myrområder. For det aller meste god løpbarhet, men den lengste løypa vil komme i berøring med noe eldre hogst.
- Som vanlig i Kraftløpet vil løpet gå på ulike kart, fra rykende ferskt kart fra 2024 til et eldre kart fra 1996. I tillegg vil alle løypene ha et lite innslag av MapAnt, sier Fredrik.
Fredrik lover også et par overraskelser!
Vi i Eidsvoll OL håper mange har lyst til å løpe Kraftløpet 21. september.
PÅMELDING og mer informasjon på https://eventor.orientering.no/Events/Show/20450. Ordinær påmeldingsfrist tirsdag 17. september 2024.
For inspirasjon kan vi anbefale Knut Øsmundsets videorapporter fra:
- Kraftløpet 2021 - https://www.youtube.com/watch?v=alZVw22T2wo
- Kraftløpet 2022 - https://www.youtube.com/watch?v=FUTULB5JX_Q
Løypelegger Fredrik, her på Eidsvoll O-karusell på Dokkenmoen.
Fra løpsterrenget
Fra løpsterrenget
Fra løpsterrenget