NM-stafett ski-o: «Det er fast og fint i løypenettet!»

Postet av Norges Orienteringsforbund den 13. Feb 2026

NM-stafett og Trimtex Norgescupfinale i helt nytt område for skiorientering!



Over: Gutta som har gjort jobben på skuterne før helgens arrangement.


 
- Vi er egentlig fornøyde med påmeldingen, sier Kjersti Småstuen.
 
 
Løpslederen for helgens ski-o NM-stafett og finale i Trimtex Norgescup kan konstatere at det kommer 30 lag på start under ski-o NM-stafett på lørdag og at drøyt 120 har meldt seg på til søndagens sprint – som altså er siste konkurranse i årets Trimtex Norgescup:


- På lørdag er det veldig bra! Da er det også over 100 påmeldte i «åpne klasser» i tillegg til de 30 stafettlagene, men på søndag hadde vi håpet på 150 deltakere. Likevel er det bra om en tar i betraktning den tiden det er på sesongen, og at også noen har vinterferie nå.


 Et ski-o arrangement er langt i fra noen ferie, og helgens arrangører har også gjort en solid jobb:


- Løypenettet er kjørt gjennom flere ganger, og ser veldig bra ut nå.
 
- Det er fast og fint også for stavene.
 
- Etter snøfallet torsdag skal det slåddes på fredag, så blir det fint ski-o messig.


- At det også er et nytt område – som aldri tidligere er brukt til skiorientering, gjør det litt ekstra spennende.
 
 
 Arena er Karidalen skisenter – som tradisjonelt er brukt som arena for skiskyting og langrenn, nå kommer altså norgeseliten i ski-o på besøk i kamp om NM-medaljer og Norgescuppoeng.


- Det blir fint for de som skal til VM om en drøy uke å få noen fine konkurranser denne helgen, så får vi håpe på tette og jevne dueller, både på stafetten og sprinten.
 
 
Helt sikkert er det i hvert fall at det blir høyt nivå på konkurransene når en vet at verdenscupleder sammenlagt i både dame- og herreklassen, samt andremann sammenlagt i herreklassen er påmeldt og klar til start i helgen.
 
Vi prater da om trioen Anna Ulvensøen, Jørgen Baklid og Styrk Hundseid Kamsvåg. Samtidig vet vi også at nivået i Norge er såpass høyt om dagen at vi ikke kan ta for gitt at det er noen av de tre nevnte som går til topps i helgen.
 

Du kan se mer detaljer om helgen konkurranser via linkene nedenfor:

 

Lørdag

 

 

Søndag

 



Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.