Fotokonkurranse!
Postet av Askeladden Turorientering (Asker) den 3. jun 2026
Norges Orienteringsforbund inviterer til fotokonkurranse:

Har du tatt et fint bilde på tur? Nå har du sjansen til å vinne kule premier fra Silva Products! Vi trekker månedens beste foto i juni, juli og august.
Slik deltar du:
Del bildet ditt på Instagram
Tagg bildet med #norskturorientering NB: må være innlegg/gridpost, ikke story!
Følg @norskturorientering på Instagram
Ha en profil på turo.no med oppdaterte kontaktopplysninger, og registrert 5 poster i år
PSST: Bruk gjerne også #askeladdenturo - eller #askeladdenturorientering. Har du et spennende bilde som kan brukes på forsiden av neste års karthefte kan det være vi tar kontakt!
Vi har en jubileumsvinner!
Postet av Askeladden Turorientering (Asker) den 30. mai 2026

Bli med på bursdagselskap! 60 år med turorientering i Norge! Fredag 22. mai kl 16:00
Postet av Askeladden Turorientering (Asker) den 6. mai 2026
Fredag 22. mai er det nøyaktig 60 år siden Norges aller første turorientering startet – og det skjedde på Mobråtan nord for Semsvann i Asker!
Bli med og feire jubileet sammen med oss! Vi møtes ved årets post 97 på Mobråtan på vår lille jubileumstur - som du kan laste ned fra turo.no/asker (gratis for medlemmer av TurO-klubben).
Vi tar med litt kake. Ta med drikke, godt humør og bli med på en hyggelig markering i skogen fra kl 16.00!
Bruk utfartsparkeringene på sørsiden av vannet eller ved Sem, eller sykkel.

1 Kommentar
De fleste vårpostene er ute!
Postet av Askeladden Turorientering (Asker) den 2. mai 2026
Nå er postene på Bertelsmyråsen, Blåfjell, Høgås og Hval også satt ut, og turene er åpnet. På Blåfjell er det frem til 14.mai et ønske fra kommunen om å begrense ferdsel pga hekke- og yngletid, så om den turen kan utsettes litt er det fint. Sjekk turo.no/asker for detaljer

Familiedag på Hvalstrand - med rekruttløp
Postet av Askeladden Turorientering (Asker) den 1. mai 2026


