Krøll i databasene

Postet av Asker Skiklubb den 7. Sep 2025

Var du på postjakt fredag 5. september mellom kl 11:03 og 16:11 ? Klippene som ble registrert i denne perioden er dessverre mistet på grunn av problemer med databasene. Ta kontakt med oss på epost askeladden@asker-skiklubb.no så hjelper vi deg med koder for Askeladden sine poster. Har du vært på tur hos andre arrangører så ta kontakt med dem direkte.
Vi nærmer oss nå 100000 klipp i årets sesong - og den er ikke slutt enda, sjekk turo.no/asker for turer nær deg. God tur-o-helg!




Høstjakt ved Semsvann!

Postet av Asker Skiklubb den 30. Aug 2025

Tyvstart på årets høstjakt i Askeladden Turorientering! Postene ved Semsvann er satt ut, og byr på en fin kveldstur. Kartet finner du på turo.no/asker 

God tur-o-tur!





Familiedag på Hvalstad 1. mai

Postet av Asker Skiklubb den 13. Apr 2025

Vi holder på tradisjonen og inviterer til familiedag på Hvalstrand 1. mai i år også!

- Det blir turorientering med premier til de minst 100 barn!
- Mulighet for å teste tidtakingssystemet vi bruker i orientering (EKT)
- Enkel orienteringsløype, kart for Askeladden Turorientering
- Vi tar med pinnebrød-deig og fyrer opp bålpanner.
- Det er også mulig å ta med egne pølser for steking over varmen
- Vi lager også en enkel kiosk, med kaffe, vann, litt kaker, lomper og pølser til grillen

Det arrangeres også et rekruttløp for unge orienteringsløpere på Hvalstrand denne dagen.

ps: Ved skikkelig dårlig vær vil arrangementet kunne bli avlyst

Mange av oss som arrangerer Askeladden Turorientering vil være til stede, slik at det er mulighet for å slå av en prat hvis du lurer på noe, eller trenger tips.

Velkommen 1. mai!



2 Kommentarer

Første skogskart, Oppsjø, er åpnet

Postet av Asker Skiklubb den 4. Apr 2025

Kartet Oppsjø er nå åpnet for ivrige postjegere. Det meldes om litt snø med skispor i noen av myrene, med det er ikke behov for skismøring eller felleski.

Parkering: Vardåsen skole eller Oppsjøsvingen (liten plass)

Kollektiv: Buss 280/291 (Dikemark/Heggedal) til Sportstuen (Vardåsen skole) eller Trollstua

Gradering: middels lett (blå)

En relativt lett tur langs stiene i nærområdene ved Oppsjø. Området er et mye brukt nærterreng med mange stier. Årets tur gir gode bademuligheter i Oppsjø så ta gjerne med badetøy litt senere i sesongen. 

Kartet inkluderer Oppsjømyrene naturreservat, et naturskjønt område med kalkrik grunn og variert vegetasjon med flere sjeldne arter. Les oppslag i området.

Stupsletta er en mye brukt leirplass. som var en boplass på gården Haugers grunn. Stedet var sannsynligvis tilholdssted i forbindelse med gruvedrift i området, og to hustufter er fortsatt synlige. (ut.no)

Turen kan du blant annet starte fra parkeringsplassen ved Oppsjø. Det er noe begrenset plass her, så bruk gjerne parkering ved Vardåsen skole på fridager. 

Stupsletta er en mye brukt leirplass. som var en boplass på gården Haugers grunn. Stedet var sannsynligvis tilholdssted i forbindelse med gruvedrift i området, og to hustufter er fortsatt synlige. (ut.no)


God tur!

 




Endelig er de første kystkartene klare!

Postet av Asker Skiklubb den 29. Mar 2025

Endelig er postene på Arnestad og Grønlia er ute! Det meldes om både hvitveis og blåveis i terrenget, men ved Grønlia er det fortsatt litt snø og is i skyggepartiene. Asker sentrum har allerede stått ute en stund. 

Spira åpnes først 12. April, og Hval 1. Mai

Kartene finner du på www.turo.no/Asker 

God tur-o-tur