Fartsfylte løpedrakter i KM stafett!

Postet av Melhus Idrettslag den 7. jun 2026

Hege, Kristin og Trine fikk mye oppmerksomhet for de spreke løpebuksene.

Tekst og bilder John Lerli.


Damelaget i D180 testet søndag den nye kolleksjonen løpebukser under kretsmesterskapet i stafett. Det er stort samhold i laget, og de kom løpende sammen over mål da Hege avsluttet ankeretappen.


Stafett er leik og moro. Her i mål på idylliske Frøset gård i Bymarka.


Alle tre var godt fornøgde med innsatsen og orienteringa, men savnet konkurranse i klassen sin. Ryktet gikk om at de hadde meldt seg på så tidlig at andre aktuelle lag feiget ut. I alle fall var seieren avgjort på forhånd, så lenge de stemplet riktig på postene. Og det gjorde sjølsagt damelaget, som har fått masse erfaring fra store mesterskap.


Her veksler Trine med Kristin på andre etappe.


Medaljer ble ikke delt ut i veteranklassene, men premie ble det. Rødvinspølser til to av løperne våre hadde påskrifta «mild og rund», mens Hege fikk viltpølse «kraftig og moden». Latteren gikk høgt da de begynte å ta beskrivelsene personlig.


Kristin sender Hege ut på sine 2,5 kilometer.


Martin fant seg venner i Trollelg i et miks-lag i H13-16. De oppnådde en fin fjerdeplass i kretsmesterskapet.


Martin ved starten for ungdomsklassene.


To Melhus-løpere fant konkurranse i individuelle klasser. Audun vant AL-åpen, mens Stein Ivar tok andreplassen i AK-åpen. Begge klassene hadde rundt 12 deltakere.


Audun tilbakela 4,7 kilometer i et varmt og fint vær.



Innløpet til mål var lagt i en bratt bakke, og her er Stein Ivar i mål. 


Til sammen 224 løpere var i aksjon i Bymarka, ved Frøset gård og Leirsjøen. Det var et krevende og detaljert terreng, med mye bom og feilstempling.

Neste utfordring for D180-damene blir Midt-Norsk Mesterskap i slutten av august.



Slike løpebukser har o-verdenen aldri sett.


Resultater fra KM stafett ser du i Eventor.

Resultater individuelt søndag ser du i Eventor.