Klart for Drømmemila onsdag 21. mai
Postet av Eidsvoll Orienteringslag den 20. Mai 2025
Eidsvoll OL inviterer til Drømmemila onsdag 21. mai kl. 18:00 fra Eidsvoll videregående skole.
Drømmemila, super-sprintorientering over (om lag) 1 609 meter, ble første gang arrangert i 1995. I år er det altså 30-års jubileum, og 31. gang Drømmemila arrangeres.
"Hvordan det startet, hvorfor akkurat 1 609 meter, Drømmemilen. Ideen kom nok en gang i 1994, på høsten. Alle løpene vi løp, enten det var nasjonale løp eller karuselløp, så var det lange løp. I alle fall var løypene ofte 5-6 km. Og for noen som begynte å bli litt eldre kunne det være godt med et litt kortere løp. Kanskje vi kunne ha et kortdistanseløp i karusellen? Et løp der alle løp samme distanse. Kunne gjerne være 2 000 meter, men alle vet at en drømmemil er 1 609 meter, så da var det bare å sette i gang."
- Lars Saxhaug i Eidsvoll o-lags 50-års jubileumsbok
I år arrangeres løpet fra Eidsvoll videregående skole. Tradisjonen tro er det påmelding ved oppmøte og fri start mellom kl. 18:00 og 19:00. I innbydelsen opplyses det om at terrenget er "Skogsterreng og park område. Passer med O-sko."
Selve Drømmemila er på 1,6 km, men det finnes også en enklere løype på 0,7 km.
I fjor var det 92 deltagere da løpet gikk ved Eidsvollsbygningen. Blir det over 100 i år?
Se mer info om årets løp på: https://eventor.orientering.no/Events/Show/21928
Se mer info om tidligere løp på: https://www.eidsvollorientering.no/next/p/33749/drommemila
O-løp på Bergermoen onsdag 14. mai
Postet av Eidsvoll Orienteringslag den 12. Mai 2025
Eidsvoll OL inviterer til 2. løp i Eidsvoll O-karusell, onsdag 14. mai. Denne gangen på Bergermoen, øst for Nordmokorset.
Som vanlig er det påmelding ved oppmøte og valgfri starttid mellom kl. 18:00 og 19:00. Det tilbys fire løyper, fra en nybegynnerløype på 2,0 km (se bilde) til en avansert løype på 4,9 km.
Løypelegger melder at terrenget hovedsakelig er flatt, med noen høydeformasjoner og en del groper. En god del stier og veier. Løypetraseene har generelt god løpbarhet. Noe ny hogst er korrigert inn. Eldre hogstflater og en del grønne områder er i dag fine å løpe i.
Løpet er gratis for medlemmer av Eidsvoll OL og alle 16 år og yngre, for andre koster det kroner 50,-
Se mer informasjon på https://eventor.orientering.no/Events/Show/21668.
Velkommen på o-løp!
Kretsløp i Akershus og Oslo 2025
Postet av Eidsvoll Orienteringslag den 23. Apr 2025
O-sesongen i Akershus og Oslo starter for alvor neste uke med KM sprint tirsdag 29. april og Høydepunktet torsdag 1. mai. Ordinære påmeldingsfrister er allerede torsdag 24. april for begge løp.
Begge løpene har status som kretsløp og inngår i TRIMTEX-cupen, kretscupen for ungdom 13-16 år.
Vi oppfordrer til deltagelse på kretsløp. Påmelding til individuelle løp gjøres av hver enkelt på Eventor. Eidsvoll OL dekker startkontingentene for barn, ungdom og juniorer (t.o.m. 20 år).
Tabellen nedenfor viser kretsløp i Akershus og Oslo i 2025-sesongen.
Håper mange har lyst til å prøve seg i kretsløp denne sesongen.
Dato | Konkurranse (Eventor) | Distanse | Arrangør | TRIMTEX-cup |
---|---|---|---|---|
29. april | KM sprint | Sprint | IL Koll | Løp 1 |
1. mai | Høydepunktet | Lang | Østmarka OL | Løp 2 |
11. mai | NM sprint publikumsløp | Sprint | Nittedal IL | Løp 3 |
15. mai | KM sprintstafett | Sprintstafett | Asker Skiklubb | |
18. mai | KM mellomdistanse | Sprint | Bækkelagets SK | Løp 4 |
24. mai | Huldersprinten | Mellom | Fet OL | Løp 5 |
25. mai | Huldersprinten langdistanse | Lang | Fet OL | |
29. mI | KvistKvaset | Stafett | Ås IL | |
16. august | Ivar O-løpet | Mellom | Tyrving IL | Løp 6 |
17. august | Fossumløpet | Mellom | Fossum IF | Løp 7 |
23. august | KM langdistanse | Lang | Eidsvoll OL & Raumar Orientering | Løp 8 |
24. august | KM stafett | Stafett | Nydalens SK | |
30. august | 15-stafetten | Stafett | Oppsal Orientering | |
31. august | Knut Valstads Minneløp | Lang | Oppsal Orientering | Løp 9 |
6. september | Follo 2-dagers dag 1 | Mellom | Måren OK | Løp 10-1 |
7. september | Follo 2-dagers dag 2 med jaktstart | Lang | Nordre Follo Orientering | Løp 10-2 |
13. september | Hemingløpet | Mellom | Heming Orientering | Løp 11 FINALE |
Eidsvoll o-karusell starter onsdag 2. april
Postet av Eidsvoll Orienteringslag den 2. Apr 2025
Eidsvoll o-karusell starter onsdag 2. april.
Det blir sprintløp på Vilberg kartet med oppmøte ved Vilberg barneskole kl. 18:00. Her er det mulig å løpe en kort løype på 1,3 km og en lang på hele 2,3 km. Vedlagt er et utsnitt av kartet. Tidtaking med EKT.
Mer info og påmelding på Eventor: https://eventor.orientering.no/Events/Show/21548
Det er selvsagt også mulig å melde seg på direkte ved start.
Vel møtt 😀
Kraftløpet arrangert for 46. gang
Postet av Eidsvoll Orienteringslag den 27. Sep 2024
Lørdag 21. september arrangerte Eidsvoll OL den 46. utgaven av Kraftløpet med 51 startende..
Kraftløpet ble i år arrangert fra Jøndalsvangen I Eidsvoll Almenning,
Løypelegger Fredrik Larsen hadde lagt løyper på kartet Starrtjennet fra 2024, Engertoppen fra 1996 samt en liten flik på MapAnt,
Kraftløpets herreklasse ble vunnet av Ove Haugereid fra Vang OL mens dameklassen ble vunnet av Ane Malene Kolstad fra Gjø-Vard OL.
De tre beste herrene i Kraftløpet: 1. Ove Haugereid, Vang OL 2. Geir Ødegaard Fossum IF 3. Harald Opsahl, Eidsvoll OL
Damevinneren Ane Malene Kolstad, Gjø-Vard OL